Зворотнiй зв'язок
Ми в соціальних мережах

Стретчинг у ХарковI

06.07.2021

Ми запрошуємо всіх охочих на стретчинг у Харкові до наших фітнес клубів Феромон.

Стретчинг — це один з напрямків фітнесу. Дослівно перекладається, як розтягнення, але частіше використовують слово розтяжка. Під час вправ розтягуються м’язи, зв’язки та сухожилля, шляхом згинання та розтягування окремих частин або всього тіла.

Стретчинг — це користь для тіла?

Стретчинг вправи роблять м’язи більш еластичними, а суглоби більш рухливими. Людина стає більш гнучкою, рухи відбуваються в більшому діапазоні, поліпшується координація та контроль тіла, підвищується м’язовий тонус.

Розтяжка для людини — це природний рух. Ми можемо не займатися взагалі спортом, але інстинктивно наше тіло постійно прагне розтягнутися. Ми позіхаємо, робимо потягушки, коли прокидаємося, вигинаємося, коли довго сидимо. Тіло ніби саме цього хоче. Саме тому стретчинг заняття — це комфортний вид тренувань для більшості людей.

Всі професійні спортсмени перед основним тренуванням роблять розтяжку, щоб підготувати тіло, розбудити його та мінімізувати травми в майбутньому. Іноді розтяжку роблять навіть після основного тренування, щоб зняти напругу з окремих груп м’язів.

Також з позитивних аспектів стретчінга ми можемо назвати наступне:

  • суглоби стають більш рухливі;
  • опрацьовуються всі групи м’язів;
  • зміцнюється серцево-судинна система;
  • витягується хребет, його вигини набувають природне положення та поліпшується постава;
  • можна сісти на шпагат і стати на місток;
  • дозволять освоїти найскладніші пози йоги;
  • налагоджується правильне, корисне дихання;
  • поліпшується кровообіг і лімфодренаж;
  • це попередження передчасного старіння всього організму.

Користь незаперечна. Поки наше тіло залишається гнучким і рухомим — ми відчуваємо себе молодими.

Чи варто вибрати стретчинг для схуднення?

Багато дівчат і жінок із зайвою вагою, хто шукає програму для схуднення й не займався до цього спортом, у нас просять порекомендувати, який краще вид фітнесу їм вибрати, щоб скинути вагу? І чи варто обрати стретчинг для схуднення?

На це питання можна відповісти і «так», і «ні». Подивімось на проблему зайвої ваги докладніше. По-перше, зайва вага може бути пов’язана з різними причинами. Наприклад, з порушенням обміну речовин, роботи ендокринної системи. Або людина багато їсть, а іноді це ще й шкідлива їжа. І, можливо, вона зовсім не рухається. Тобто у людини сидячий спосіб життя. У цьому випадку будь-яке навантаження для людини буде сприяти зниженню ваги, нормалізації обміну речовин, поліпшенню кровообігу та лімфовідтоку. Всупереч тому, що stretching це не динамічний вид спорту, а скоріше статичний, він так само буде сприяти схудненню.

Якщо в житті людини є вже якісь фізичні навантаження, для схуднення краще вибрати більш динамічний напрямок фітнесу. Наприклад, ми можемо запропонувати Fitness Drive, Power Fitness, Fitness mix, або навіть Active stretching, в якому є силові навантаження та динаміка.

Так само, хороші результати на зниження ваги показує комбінація занять в тренажерному залі — на біговій доріжці, орбітрек і stretching. Аеробні та анаеробні навантаження сприятимуть зниженню ваги, а стретчинг вправи будуть сприяти тому, щоб в’яле і пухке тіло ставало підтягнутим, шкіра відновлювала тонус, суглоби ставали більш рухливими.

Якщо ви вперше задумалися про те, щоб зайнятися спортом, навіть для схуднення, stretching — це один з найкращих варіантів для початківців, щоб зробити заняття комфортними, та отримувати задоволення.

Стретчинг має протипоказання?

Стретчинг — це один з найбільш безпечних і комфортних видів спорту, проте, протипоказання все ж є.

Найчастіше ми можемо говорити про протипоказання до стретчінгу, якщо лікарі в цілому забороняють навантаження. Це можуть бути травми хребта, його вроджені патології, тромбоз, захворювання серцево-судинної системи та мозку. Часом навіть легкі фізичні навантаження заборонені людям з серйозними захворюваннями очей.

Так само дискомфорт можуть відчувати ті, у кого є проблеми з суглобами, артрит, остеопороз, грижі хребта. Проте ви можете займатися, роблячи ті чи інші вправи акуратно, впівсили або пропускаючи їх.

Ми запрошуємо вас на стретчинг для початківців, а також просунутих спортсменів на спільні тренування «Pilates + Stretching» і Active stretching на Салтівці в наш фітнес клуб на Героїв Праці, а також на Північній Салтівці й Олексіївці.

ЗАПИШIТЬСЯ НА БЕЗКОШТОВНЕ ЗАНЯТТЯ!

Безкоштовне пробне заняття в будь-якому клубі мережі фітнес клубів «Феромон»

ukUkrainian